PAPÍRSÁRKÁNY - JÁTÉK ÉS MŰVÉSZET
PAPÍRSÁRKÁNY - JÁTÉK ÉS MŰVÉSZET
Zsinóros sárkányok kiállítása, amelyben együtt láthatók a sárkányozás történetének legfontosabb típusai, valamint a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhelyben szervezett alkotóműhely egyéni tervezésű sárkányai.
"Mi ez a zsinóron röpködő egyszerű szerkezet, amely még a rakéták korában is izgalomba hozza az embereket a világ minden táján? És mi adta az ötletet az első sárkány készítőjének? Valószínűleg sohasem tudjuk meg. A sárkánynak nincsen megfelelője a természetben. Igazi találmány. Ez a zsinóron feszülő sárkány volt az első aerodinamikai törvényeknek engedelmeskedő, működő repülőszerkezet.
A sárkányt feltételezhetően a világ különböző részein egymástól függetlenül is feltalálták.
Mégis a hagyomány szerint Kína a sárkányok szülőföldje. A legrégebbi ábrázolások és írásos nyomok innen származnak. Az i.e. 4. században készült az a csésze, amelyen az első sárkányeresztést ábrázoló kép látható…
Az európai sárkányok valószínűleg azokból a dekoratív szélzsákokból alakultak ki, amelyeket a rómaiak az i.e. 2. században harci zászlóként használtak. Csak jóval később kezdték őket szabadon repíteni. Az első feljegyzés 1326-ból származik. Ez egy olyan "dracone"-t, sárkányt említ, amelynek szárnyai vannak, amely nincs oszlophoz kötve, hanem szabadon száll…"
Bodóczky István
A Szórakaténusz munkatársai szeretettel hívják és várják Önt 2005. március 16-án, szerdán 11.00 órakor a
PAPÍRSÁRKÁNY - JÁTÉK ÉS MŰVÉSZET
idõszaki kiállítás megnyitására a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhelyben.
Megnyitja: Bodóczky István Munkácsy-díjas képzőművész
Jevgenyij Svarc: A sárkány című darabját Harmath Sándor átdolgozásában Németh Pál dalszövegeivel előadják a Református Gimnázium 11. osztályos diákjai.
A papírsárkányok alkotói és a rendezők kérik, fogadják szívesen a kiállítást, melyet a maguk és az Önök örömére készítettek köszöntve ezzel a Kecskeméti Tavaszi Fesztivált!
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges